ІСТОРІЯ
Відкриття Планетарію, 1968 рік
Історія Дніпровського Планетарію починається у 1968 році. На хвилі популярності астрономії було відкрито унікальний простір науки, технічні можливості якого дозволяли глядачам розширити картину Всесвіту тут і зараз. Зоряне небо, рух планет, небесні явища демонструвалися апаратом «Планетарій» фірми Carl Zeiss Jena у Зоряній залі на куполі діаметром 12 метрів. Відвідувачі могли вперше побачити затемнення Сонця і всі фази Місяця та послухати давні легенди, пов’язані із сузір'ями.
Дніпровський Планетарій після відкриття, 1969 рік
У 1970 — 80-х роках ведучі програм ще не мали комп'ютерів і тим паче вільного доступу до мережі Інтернет, тож інформацію шукали в книгах і довідниках у космічній бібліотеці Планетарію.
У Зоряній залі Планетарію відтворювався віртуальний Всесвіт, а поруч, на майданчику, можна було подивитись у телескоп на небесні світила.
На початку 2000-х років з'явилися перші комп'ютери, тож лекторам стало набагато легше підбирати необхідний матеріал та створювати відеопрезентації. Це дозволило розширювати тематику програм, трансформувати її для різних вікових груп.
А у 2008 році Планетарію пощастило зустрічати першого космонавта незалежної України — Леоніда Каденюка!