ІСТОРІЯ

Відкриття Планетарію, 1968 рік

Історія Дніпровського Планетарію починається у 1968 році. На хвилі популярності астрономії було відкрито унікальний простір науки, технічні можливості якого дозволяли глядачам розширити картину Всесвіту тут і зараз. Зоряне небо, рух планет, небесні явища демонструвалися апаратом «Планетарій» фірми Carl Zeiss Jena у Зоряній залі на куполі діаметром 12 метрів. Відвідувачі могли вперше побачити затемнення Сонця і всі фази Місяця та послухати давні легенди, пов’язані із сузір'ями.

Дніпровський Планетарій після відкриття, 1969 рік

У 1970 — 80-х роках ведучі програм ще не мали комп'ютерів і тим паче вільного доступу до мережі Інтернет, тож інформацію шукали в книгах і довідниках у космічній бібліотеці Планетарію. 

У Зоряній залі Планетарію відтворювався віртуальний Всесвіт, а поруч, на майданчику, можна було подивитись у телескоп на небесні світила. 

У 1980-х роках жодне з космічних явищ не залишилося поза увагою любителів астрономії! А згодом аматорська астрономія стала візитівкою Планетарію. Ще на початку 1980-х років лекторами Планетарію було організовано астрономічний гурток «Оріон» для старшокласників. Згодом він переріс в аматорський астроклуб. І хоча спостерігати за небесними тілами можна було лише в невеликі телескопи, гуртківці зі своїми керівниками регулярно відвідували наукові обсерваторії України — Кримську, Харківську, Одеську, — де споглядали за роботою астрономів.
​​​​​​​
На початку 2000-х років з'явилися перші комп'ютери, тож лекторам стало набагато легше підбирати необхідний матеріал та створювати відеопрезентації. Це дозволило розширювати тематику програм, трансформувати її для різних вікових груп.
​​​​​​​
А у 2008 році Планетарію пощастило зустрічати першого космонавта незалежної України — Леоніда Каденюка!

Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк у Дніпровському Планетарії, 2008 рік

Перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк у Дніпровському Планетарії, 2008 рік

Оновлений Планетарій чекає на зустріч з вами! У ході фантастичних перевтілень ми стали ще ближчими до зірок, тож приєднуйтеся до нас, щоб досліджувати Всесвіт та створювати нові сторінки космічної історії Дніпра!