NOOSPHERE
PLANETARIUM NOOSPHERE — це спільний соціальний просвітницький проєкт громадських організацій «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді» («АМЦКОМ») та «Асоціація Ноосфера», спрямований на популяризацію науки і поширення знань про Всесвіт серед дітей і молоді в еру технологічного розвитку та інновацій.
За ініціативи і фінансування пасіонаріїв та за підтримки міського голови Бориса Філатова у 2019-2020 роках Планетарій Дніпра зазнав значних динамічних перевтілень у ході переоснащення та проведеного капітального ремонту будівлі.
Крім оснащення Зоряної зали новітньою проєкційною системою, у Планетарії з’явився виставковий простір у нових комфортних для гостей умовах, зокрема, і для відвідувачів з особливими потребами.
«Асоціація Ноосфера» (далі — Noosphere) — це громадська організація, що популяризує науку і сучасні технології серед молоді та створює сприятливі умови для розвитку інноваційного бізнес-середовища в Україні. Ініціативи Noosphere об’єднують науковців, інноваторів, підприємців, експертів, ентузіастів різних галузей у пасіонарне ком’юніті, де кожен може втілити власні ідеї та інноваційні проєкти у життя.
Макс Поляков — співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера», міжнародний підприємець у сфері космічних технологій та ІТ. Доктор економічних наук і громадський діяч, керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, засновник компаній Firefly Aerospace, EOS Data Analytics, SETS, Renatus, Maxpay та інших.
Філософія Noosphere базується на теорії Володимира Вернадського — видатного вченого, громадського діяча і першого президента Української академії наук, який визначив ноосферу як сферу взаємодії суспільства та природи, у межах якої розумна людська діяльність стає визначальним фактором розвитку.Важливою ознакою людини із ноосферним мисленням є велика відповідальність щодо власних вчинків перед майбутніми поколіннями, а отже і перед собою, своїм оточенням, країною, планетою. Саме таких людей, пасіонарних особистостей, і збирає навколо себе Noosphere, реалізуючи низку соціальних проєктів.
Численні інноваційні ідеї Михайла були реалізовані в багатьох ініціативах ком’юніті Noosphere. За його сприяння Noosphere стала партнером Федерації ракетомодельного спорту України, спільно з якою у 2016 році було проведено Чемпіонат світу у Львові.
Михайло — магістр військового і державного управління, у 2020 році здобув ступінь доктора філософії в галузі економіки. Темою його наукових досліджень є концепція інжинірингових шкіл, як каталізаторів сучасного виробництва.
ПОСТУЛАТИ НООСФЕРНОЇ ФІЛОСОФІЇ ВТІЛЕНІ У ФІРМОВОМУ ЗНАКУ NOOSPHERE
-
Людство
Сфера в руках хлопчика — Земля як символ колиски людства. -
Знання
Образ хлопчика символізує молодість і енергію, сміливість і безстрашність, які є першопочатком довгої подорожі у світ відкриттів і винаходів. -
Технології
Ракета символізує нескінченну жагу до відкриттів. Ми впевнені, що людство завжди надихалося, дивлячись у небо, і прагнуло досягнути космічних висот. Так само, як і ми.
Мережа Інжинірингових лабораторій Noosphere
Noosphere Engineering School — це мережа науково-технічних лабораторій на базі вищих навчальних закладів України, відкритих та обладнаних громадською організацією «Асоціація Noosphere». Noosphere Engineering School створює ефективну startup платформу для молодих спеціалістів України та інтегрує наукові підходи у бізнес-середовище. Учасники Noosphere Engineering School можуть вільно розвивати свої ідеї, виготовляти прототипи інноваційних продуктів, започатковувати технологічні стартапи. Усе обладнання та підтримку менторів Noosphere Engineering School надає безкоштовно. Наразі працюють 9 таких лабораторій у 7 містах України: у Києві, Дніпрі, Житомирі, Рівному, Черкасах, Запоріжжі та Чернівцях. Посилання
Благоустрій Gagarin Park
Gagarin Park — один із соціальних проєктів Noosphere, мета якого створити смарт-простір у студентському парку. У ході благоустрою частини паркової зони Ботанічного саду Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара були оновлені пішохідні доріжки, встановлені лавки і космічні урни, проведено нове освітлення і облаштовані точки безоплатного доступу до Wi-Fi. Це стало основою створення коворкінгу просто неба — місцем для зустрічей, обміну знаннями та ідеями. Посилання
Noosphere Space Games
Noosphere Space Games — змагання з віртуального ракетомоделювання на основі комп’ютерної гри-симулятора Kerbal Space Program, організовані Noosphere і Федерацією ракетомодельного спорту України.
У 2022 році змагання такого роду відбулися в Україні вперше. Гра майже повністю моделює механізм запуску ракет і факторів, які на них впливають. Учасники мали врахувати опір повітря, масу космічного корабля, витрати палива, гравітацію, атмосферне гальмування й багато інших технологічних факторів. Мета змагань не тільки виконати завдання місії, але й зробити свою ракету конкурентоздатною. Посилання
Ракетомодельні змагання
ГО «Асоціація Ноосфера» підтримує ракетомодельний спорт в Україні.
У рамках співпраці з Федерацію ракетомодельного спорту України (ФРМС) Noosphere щороку проводить новаторські ракетомодельні змагання: Ukraine Rocketry Challenge, а також чемпіонати України та етапи кубка світу з ракетомодельного спорту «Кубок Янгеля» (Yangel Cup). У 2015 і 2016 роках Україна приймала Чемпіонат Європи і Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту, організовані Noosphere і ФРМС. Посилання
NASA Space Apps Challenge
NASA Space Apps Challenge — це найбільший міжнародний космічний хакатон, організований за підтримки NASA в різних країнах. Учасники хакатону об'єднуються в команди і протягом 48 годин вирішують практичні завдання від NASA.
Noosphere виступає локальним організатором дніпровського етапу змагань з 2017 року. За ці роки накопичилось чимало приводів для гордості за учасників етапу. Наприклад, дві команди, що стали локальними переможцями, продовжили свій тріумфальний шлях і на глобальному рівні: у 2017 році команда Spacer увійшла до топ-10 у номінації People’s Choice. А у 2020 році команда FireWay перемогла у номінації Best Use of Technology. Посилання
Noosphere Engineering Race
Noosphere Engineering Race (NER) — перші в Україні змагання з робототехніки на основі американського конструктора VEX. Це принципово новий формат змагань, оскільки він поєднує навчальний та змагальний елементи. Протягом змагань у 2020 році учасникам допомагали ментори Noosphere Engineering School, тож до змагань мали змогу долучитись діти та підлітки без спеціальних знань та навичок з робототехніки.
Змагання відбувались у три тури: завдання-ребус; програмування у віртуальному симуляторі; змагання справжніх роботів з конструктора VEX IQ. Посилання