NOOSPHERE

PLANETARIUM NOOSPHERE це спільний соціальний просвітницький проєкт громадських організацій «Аерокосмічний музейний центр культури та освіти молоді» («АМЦКОМ») та «Асоціація Ноосфера», спрямований на популяризацію науки і поширення знань про Всесвіт серед дітей і молоді в еру технологічного розвитку та інновацій.

За ініціативи і фінансування пасіонаріїв та за підтримки міського голови Бориса Філатова у 2019-2020 роках Планетарій Дніпра зазнав значних динамічних перевтілень у ході переоснащення та проведеного капітального ремонту будівлі.

Крім оснащення Зоряної зали новітньою проєкційною системою, у Планетарії з’явився виставковий простір у нових комфортних для гостей умовах, зокрема, і для відвідувачів з особливими потребами.

«Асоціація Ноосфера» (далі — Noosphere) — це громадська організація, що популяризує науку і сучасні технології серед молоді та створює сприятливі умови для розвитку інноваційного бізнес-середовища в Україні. Ініціативи Noosphere об’єднують науковців, інноваторів, підприємців, експертів, ентузіастів різних галузей у пасіонарне ком’юніті, де кожен може втілити власні ідеї та інноваційні проєкти у життя.

Макс Поляков — співзасновник ГО «Асоціація Ноосфера», міжнародний підприємець у сфері космічних технологій та ІТ. Доктор економічних наук і громадський діяч, керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, засновник компаній Firefly Aerospace, EOS Data Analytics, SETS, Renatus, Maxpay та інших.

Філософія Noosphere базується на теорії Володимира Вернадського — видатного вченого, громадського діяча і першого президента Української академії наук, який визначив ноосферу як сферу взаємодії суспільства та природи, у межах якої розумна людська діяльність стає визначальним фактором розвитку.

​​​​​​​Важливою ознакою людини із ноосферним мисленням є велика відповідальність щодо власних вчинків перед майбутніми поколіннями, а отже і перед собою, своїм оточенням, країною, планетою. Саме таких людей, пасіонарних особистостей, і збирає навколо себе Noosphere, реалізуючи низку соціальних проєктів.

Михайло Рябоконь — співзасновник  ГО «Асоціація Ноосфера», мережі інженерно-дослідницьких центрів на базі ВНЗ України Noosphere Engineering School і постійний голова суддівської колегії космічного хакатону NASA Space Apps Challenge, спікер галузевих конференцій та експерт конкурсів стартапів Sikorsky Challenge, Vernadsky Challenge, Pioneers, SVOD Europe, AWS Startup Day.

Численні інноваційні ідеї Михайла були реалізовані в багатьох ініціативах ком’юніті Noosphere. За його сприяння Noosphere стала партнером Федерації ракетомодельного спорту України, спільно з якою у 2016 році було проведено Чемпіонат світу у Львові. 

Михайло — магістр військового і державного управління, у 2020 році здобув ступінь доктора філософії в галузі економіки. Темою його наукових досліджень є концепція інжинірингових шкіл, як каталізаторів сучасного виробництва.

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

ПОСТУЛАТИ НООСФЕРНОЇ ФІЛОСОФІЇ ВТІЛЕНІ У ФІРМОВОМУ ЗНАКУ NOOSPHERE


Фігура хлопчика-мрійника уособлює прагнення поколінь космічної ери до нових відкриттів.
​​​​​​​
Модель статуетки «Юний мрійник» створив Геннадій Панов. Вона була вперше відлита ще у 1961 році. Майже через півстоліття фігура хлопчика-мрійника, який запускає ракету навколо земної кулі, була обрана Максом Поляковим як символ філософії Noosphere, в якому метафорично вбудована її ДНК:
  • Людство

    ​​​​​​​
    Сфера в руках хлопчика — Земля як символ колиски людства.​​​​​​​
  • Знання

    ​​​​​​​
    Образ хлопчика символізує молодість і енергію, сміливість і безстрашність, які є першопочатком довгої подорожі у світ відкриттів і винаходів.​​​​​​​
  • Технології

    ​​​​​​​
    Ракета символізує нескінченну жагу до відкриттів. Ми впевнені, що людство завжди надихалося, дивлячись у небо, і прагнуло досягнути космічних висот. Так само, як і ми.

Мережа Інжинірингових лабораторій Noosphere


Noosphere Engineering School — це мережа науково-технічних лабораторій на базі вищих навчальних закладів України, відкритих та обладнаних громадською організацією «Асоціація Noosphere». Noosphere Engineering School створює ефективну startup платформу для молодих спеціалістів України та інтегрує наукові підходи у бізнес-середовище. Учасники Noosphere Engineering School можуть вільно розвивати свої ідеї, виготовляти прототипи інноваційних продуктів, започатковувати технологічні стартапи. Усе обладнання та підтримку менторів Noosphere Engineering School надає безкоштовно. Наразі працюють 9 таких лабораторій у 7 містах України: у Києві, Дніпрі, Житомирі, Рівному, Черкасах, Запоріжжі та Чернівцях. Посилання

Благоустрій Gagarin Park


Gagarin Park — один із соціальних проєктів Noosphere, мета якого створити смарт-простір у студентському парку. У ході благоустрою частини паркової зони Ботанічного саду Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара були оновлені пішохідні доріжки, встановлені лавки і космічні урни, проведено нове освітлення і облаштовані точки безоплатного доступу до Wi-Fi. Це стало основою створення коворкінгу просто неба — місцем для зустрічей, обміну знаннями та ідеями. Посилання

Noosphere Space Games


Noosphere Space Games — змагання з віртуального ракетомоделювання на основі комп’ютерної гри-симулятора Kerbal Space Program, організовані Noosphere і Федерацією ракетомодельного спорту України. 
У  2022 році змагання такого роду відбулися в Україні вперше. Гра майже повністю моделює механізм запуску ракет і факторів, які на них впливають. Учасники мали врахувати опір повітря, масу космічного корабля, витрати палива, гравітацію, атмосферне гальмування й багато інших технологічних факторів. Мета змагань не тільки виконати завдання місії, але й зробити свою ракету конкурентоздатною. Посилання

Ракетомодельні змагання


ГО «Асоціація Ноосфера» підтримує ракетомодельний спорт в Україні.
У рамках співпраці з Федерацію ракетомодельного спорту України (ФРМС) Noosphere щороку проводить новаторські ракетомодельні змагання:  Ukraine Rocketry Challenge, а також чемпіонати України та етапи кубка світу з ракетомодельного спорту «Кубок Янгеля» (Yangel Cup). У 2015 і 2016 роках Україна приймала Чемпіонат Європи і Чемпіонат світу з ракетомодельного спорту, організовані Noosphere і ФРМС. Посилання

NASA Space Apps Challenge


NASA Space Apps Challenge — це найбільший міжнародний космічний хакатон, організований за підтримки NASA в різних країнах. Учасники хакатону об'єднуються в команди і протягом 48 годин вирішують практичні завдання від NASA.
Noosphere виступає локальним організатором дніпровського етапу змагань з 2017 року. За ці роки накопичилось чимало приводів для гордості за учасників етапу. Наприклад, дві команди, що стали локальними переможцями, продовжили свій тріумфальний шлях і на глобальному рівні: у 2017 році команда Spacer увійшла до топ-10 у номінації People’s Choice. А у 2020 році команда FireWay перемогла у номінації Best Use of Technology. Посилання

Noosphere Engineering Race


Noosphere Engineering Race (NER) — перші в Україні змагання з робототехніки на основі американського конструктора VEX. Це принципово новий формат змагань, оскільки він поєднує навчальний та змагальний елементи. Протягом змагань у 2020 році учасникам допомагали ментори Noosphere Engineering School, тож до змагань мали змогу долучитись діти та підлітки без спеціальних знань та навичок з робототехніки.
Змагання відбувались у три тури: завдання-ребус; програмування у віртуальному симуляторі; змагання справжніх роботів з конструктора VEX IQ.  Посилання