Розвиток повнокупольного кіно в Україні: місія Planetarium Noosphere

23 грудня
Planetarium Noosphere — єдиний планетарій в Україні, який виготовляє науково-популярні повнокупольні фільми та мультфільми українською та англійською мовами.

Студія відеопродакш Planetarium Noosphere була створена влітку 2022 року. За цей час було виготовлено 7 повнокупольних фільмів і мультфільмів для аудиторії різного віку. 

Тематика повнокупольних фільмів Planetarium Noosphere охоплює подорожі Сонячною системою, колонізацію інших планет, збереження ресурсів Землі та інтеграції української культурної спадщини. Кожен повнокупольний фільм має на меті популяризацію науки, привернення уваги до екологічних викликів та збереження культурних цінностей.

Повнокупольні фільми Planetarium Noosphere здобули визнання не лише серед українських глядачів, а й на міжнародному рівні. Вони були представлені на таких міжнародних фестивалях повнокупольних фільмів, як

  • Fulldome Festival Brno (Brno, Czech Republic)
  • The Jena FullDome Festival (Jena, Germany)
  • Macon Film Festival (Macon, USA)
  • Astrofilm (Hurbanovo, Slovak Republic)
Повнокупольні фільми виробництва Planetarium Noosphere доступні на провідних платформах FDDB та RSA Cosmos, де ви можете детально ознайомитися з ними та придбати ліцензії на їхній показ.

«Український космос»

FDDB | RSA Cosmos

Відкрийте для себе давні українські назви сузір'їв, розкрийте джерела космічних уявлень в українському календарі та традиціях, пройдіть зоряним шляхом Чумацького Шляху, як чумаки-солепромисловці, подорожуйте крізь простір і час до витоків галактик і культур, почуйте відлуння голосів предків у шелесті степової трави та відчуйте аромати квітучих садів з картинами українського художника Олега Шупляка в унікальному повнометражному фільмі «Український космос», створеному Planetarium Noosphere!



«Наша космічна адреса»

FDDB | RSA Cosmos 

Кожен з нас добре пам’ятає власну адресу. Але ж вона дозволяє вказати місце, де ми живемо, тільки на Землі.
А як щодо Всесвіту? Він неосяжний, і в ньому так легко загубитися! Там настільки багато яскравих і маленьких зірок, таємничих туманностей, величезних галактик!
Як відрізняти їх одна від одної? Як дізнатися, де знаходиться наша рідна планета?
Для цього і треба знати нашу космічну адресу, і тоді ви ніколи не заблукаєте на космічних трасах!



«Космічні вихідні: новий дім»

FDDB | RSA Cosmos

Це історія про дивовижну подорож Сонячною системою у пошуках найбільш придатної до колонізації планети або супутника. Юний любитель астрономії Айзек та надзвичайно розумний кіт Кларк вирушають у космічну пригоду, щоб знайти місце, яке у майбутньому зможе стати новою домівкою для людства. Друзі дізнаються багато нового про планети, та розуміють, що замість колонізації інших планет, варто спочатку навчитися дбати про свою.



«Космічний круїз» 

FDDB | RSA Cosmos

Вирушаємо в космічний круїз Сонячною системою? 
Давайте завітаємо разом на основні планети та деякі їхні супутники, щоб дізнатися, де рух сонячного диска небом найбільш незвичайний, де можна помилуватися полярними сяйвами, де йдуть дощі з алмазів, і, нарешті, де люди зможуть оселитися в майбутньому?



«За небокраєм: Велике космічне прибирання» за мотивами графічної новели Яна та Йоахіма Чечерські

FDDB | RSA Cosmos

Далеко у космосі, на крихітному астероїді, який кружляє між орбітами Марса і Юпітера мешкають вірні друзі – Кі та його песик Ра, які обожнюють грати у фрисбі, милуються космічними краєвидами і доглядають за космічною яблунею. Якось серед ночі вони підхоплюються через страшенний гуркіт, але, на подив, це не звичний метеоритний дощ, а сміттєпад! Звідки ж у космосі взялося сміття? Чому день у день його більшає?
Пропонуємо дізнатися відповіді на ці питання разом з Кі та Ра, і допомогти їм впоратися з купами сміття, навчившись дбати про нашу планету!



«Зорі: погляд у безмежність»

Літні канікули – найкращий час для подорожей, вражень та відкриттів, тож сестри Астерія і Зоряна вирушають до Карпат милуватися зоряним небом, яке викликає не лише захоплення, а й жагу дізнатися про зорі якомога більше.
Молода науковиця Астерія залюбки допоможе допитливій молодшій сестрі Зоряні з’ясувати, що таке зорі, наскільки далеко вони розташовані, як вони народжуються і як довго існують, котрі з них найгарячіші, як утворюються чорні діри і яке майбутнє чекає на Сонце.



«За провідною зорею»

У великому зеленому лісі, на високому-високому дереві живе допитливе совенятко Сава, якому так кортить побачити дивовижні краї далеко за межами рідного лісу, про які так багато цікавого розповідає мудрий дідусь.
Одного дня совенятко Сава вирушає у великий переліт разом із трьома відчайдушними гусаками. Як дістатися теплих країв і не загубитися під час негоди? Яка зоря допоможе відшукати шлях і як знайти її на небі? Дідусева наука точно стане у пригоді, а провідна зоря приведе до мрії.



З питань співпраці та придбання ліцензії на показ повнокупольних фільмів Planetarium Noosphere, звертайтеся за електронною адресою info@planetarium.com.ua.

Космічний ретрит: практика відновлення ментального здоров’я у планетарії для внутрішньо переміщених осіб в Україні

Від початку повномаштабного вторгнення в Україну Planetarium Noosphere запровадив унікальну соціальну ініціативу для підтримки тисяч внутрішньо перемі...

Зимова прем’єра 2024 у Planetarium Noosphere

1 грудня 2024 року в Planetarium Noosphere стартувала зимова прем’єра «Загадки Всесвіту: космічні об’єкти та явища».Вона включає в себе:прем’єру повно...

Безкоштовний космічний сеанс для учасників ІІІ Освітньо-наукових читань «Космічна Україна – країна майбутнього»

13-15 листопада 2024 року відбулися ІІІ Освітньо-наукові читання «Космічна Україна – країна майбутнього», організовані Національним центром аерокосміч...