Освітній практикум «Опановуємо шляхи участі у проєкті «Нові обрії STEM-освіти» у просторі Planetarium Noosphere

16 лютого
Сьогодні, 16 лютого, у просторі Planetarium Noosphere відбувся освітній практикум «Опановуємо шляхи участі у проєкті «Нові обрії STEM-освіти».

Під час проведення практикуму вчителі праці і мистецтва разом з консультанткою мистецької та технологічної галузей «Центру професійного розвитку «Освітня траєкторія» Дніпровської міської ради Іриною Бойко опановували алгоритми виконання та оформлення робіт у трьох номінаціях проєкту:

  • «Кейс STEАM-активностей на уроці»;
  • «Віртуальні «родзинки» STEM-технологій»;
  • «Мрії про космічні подорожі».
Учасники проєкту отримали методичні поради щодо розробки інтегрованого уроку з елементами STEАM-освіти, що дозволить залучити науку і мистецтво для опанування шкільної програми. 



Також учасники практикувалися у створенні відеозапису віртуальної екскурсії або фрагменту уроку із використанням інтерактивних експонатів в експозоні Planetarium Noosphere, завдяки яким учні зможуть унаочнити здобуті знання.



Крім того, учасники створили макети наукових арт-об'єктів, які поєднують реалізацію інженерних та конструкторських знань, технологічних та мистецьких умінь.

​​​​​​​
Зазначимо, що Planetarium Noosphere спільно з комунальною установою «Центр професійного розвитку «Освітня траєкторія» Дніпровської міської ради та за підтримки Департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради розпочав міський проєкт «Нові обрії STEM-освіти».

Проєкт покликаний реалізувати програму впровадження STEM(STEАM)-освіти у навчальних закладах м. Дніпра, активного використання інноваційних методів навчання, формування в учнів цілісної картини Всесвіту, трансдисциплінарного підходу до викладання природничих, технологічних та мистецьких дисциплін. 

Ініціатива дозволить розкрити особисті професійні якості учителів, стимулювати їх до самовдосконалення, а також розвинути конструкторські і мистецькі здібності учнів. 
Проєкт надає можливість актуалізувати використання навчального предмета «Технології» не тільки під час вивчення природничо-математичних дисциплін, а й у процесі опанування уроків освітньої галузі «Мистецтво».

Учасники проєкту — вчителі природничих, мистецьких і технологічних дисциплін та учні закладів загальної середньої освіти м. Дніпра за трьома віковими категоріями: молодша група (10 — 13 років); середня група (14 — 18 років), старша група (починаючи з 19 років) — педагоги. Конкурсанти можуть брати участь у проєкті з власними роботами, які були створені як особисто, так і групою чи командою.

Підсумки проведення проєкту підбиватиме журі, до якого будуть залучені провідні фахівці відповідних освітніх галузей та представники Planetarium Noosphere. Виставка робіт учителів і учнів відбудеться у просторі Planetarium Noosphere з 11 по 17 квітня 2023 року. Нагородження учасників грамотами та космічними подарунками від Planetarium Noosphere проходитиме 18 квітня 2023 року в експозоні Planetarium Noosphere.
​​​​​​​
Стежте за новинами проєкту на нашому сайті! 

Planetarium Noosphere святкує четверту річницю інновацій та досягнень

За чотири роки Planetarium Noosphere перетворився на один із найбільш інноваційних та популярних центрів науки та освіти в Україні. Відкривши свої две...

Розвиток повнокупольного кіно в Україні: місія Planetarium Noosphere

Planetarium Noosphere — єдиний планетарій в Україні, який виготовляє науково-популярні повнокупольні фільми та мультфільми українською та англійською ...

Космічний ретрит: практика відновлення ментального здоров’я у планетарії для внутрішньо переміщених осіб в Україні

Від початку повномаштабного вторгнення в Україну Planetarium Noosphere запровадив унікальну соціальну ініціативу для підтримки тисяч внутрішньо перемі...